Veselības Aprūpes Centrs

Veselības Aprūpes Centrs

Starptautiskais Veselības Tīkls

Mājas Lapa  /   Veselība un Skaistums  /  Kā atbrīvoties no pūtītēm uz ķermeņa

Kā atbrīvoties no pūtītēm uz ķermeņa pēc 40?

Raksta autors - <em>Veselības Aprūpes Centrs</em>.Raksta autors - Veselības Aprūpes Centrs.

© Jennifer Greenwood (2025-02-13)
Kā atbrīvoties no pūtītēm uz ķermeņa pēc 40? Nav tik viegli atbrīvoties no pūtītēm. It īpaši, ja tā ir ķermeņa pinnes (starp tām ir zināms, ka muguras pinnes ir visgrūtāk izskaužamas, un kakla pinnes ir vissāpīgākās). Tagad ir izstrādāti dažādi piņņu ārstēšanas medikamenti , bet, protams, ne visi no tiem var būt noderīgi atsevišķā gadījumā. Piemēram, senā medicīna ierosina smērēt pūtītes ar strutene.

Ķermeņa pinnes

Pinnes nav tikai pusaudžu problēma. Pinnes var skart arī pieaugušos, un tās var būt īsts izaicinājums ārstēt. Šajā rakstā mēs pievērsīsimies pieaugušo pūtītēm, kas parādās uz ķermeņa, paskaidrosim, kā to ārstēt, un sniegsim dažus padomus, kā izvairīties no šī stāvokļa.

Pieaugušo ķermeņa pinnes ir izplatīts ādas stāvoklis, kas var būt ļoti nomākts. Tiek lēsts, ka vairāk nekā 726 miljoni cilvēku visā pasaulē cieš no ķermeņa pinnes, un tas var būt ārkārtīgi apgrūtinoši.
Pinnes var rasties uz jebkuras ķermeņa daļas, bet biežāk redzamas uz sejas, kakla, krūtīm un muguras. Pieaugušo ķermeņa pinnēm ir daudz dažādu cēloņu, bet visbiežāk tie ir ģenētika, ādas slimības un vide.

Kas ir ķermeņa pinnes?

Ķermeņa pinnes ir stāvoklis, ko var definēt kā pūtīšu, melngalvju, baltgalvju vai cistu klātbūtni uz ķermeņa. Ir svarīgi atzīmēt, ka ķermeņa pinnes atšķiras no galvas ādas pinnes, kas ir vēl viens pūtītes veids, kas var rasties uz galvas.

What is body acne?
Kas ir ķermeņa pinnes?
Ķermeņa pinnes visbiežāk novēro pusaudžiem un jauniem pieaugušajiem, bet tās var rasties arī pieaugušajiem. Precīzs ķermeņa pinnes cēlonis nav zināms, taču tiek uzskatīts, ka tas ir saistīts ar hormoniem, ģenētiku un vidi.

Kāpēc ķermeņa pinnes saglabājas pēc 40 gadiem

Ķermeņa pinnes bieži tiek saistītas ar pusaudžiem, taču daudzi pieaugušie, kas vecāki par 40 gadiem, turpina cīnīties ar izlaušanos. Atšķirībā no pusaudžu pūtītēm, ko galvenokārt izraisa pārmērīga eļļas ražošana un hormonālie pārspriegumi, pieaugušo ķermeņa pinnes rodas iekšējo un ārējo faktoru kombinācijas rezultātā. Ādai novecojot, tā kļūst jutīgāka un pakļauta kairinājumam, padarot izlaušanos grūtāk pārvaldāmu.

  • Viens no galvenajiem ķermeņa pūtītes iemesliem pēc 40 gadiem ir hormonālā nelīdzsvarotība. Lai gan testosterona un estrogēna līmenis samazinās līdz ar vecumu, svārstības joprojām notiek, izraisot pārmērīgu eļļas ražošanu. Šī eļļa kopā ar atmirušajām ādas šūnām un baktērijām aizsprosto poras un izraisa pinnes. Turklāt stress un slikts miegs var vēl vairāk izjaukt hormonu līmeni, padarot izlaušanos biežāku.
  • Vēl viens veicinošs faktors ir lēnāka ādas šūnu aprite. Ādai atjaunojoties lēnākā tempā, uz virsmas uzkrājas atmirušās ādas šūnas, palielinot aizsērējušu poru risku. To var pasliktināt skarbi ādas kopšanas līdzekļi, pārmērīga lobīšanās vai ķermeņa losjonu lietošana ar porām aizsprostojošām sastāvdaļām. Pareizas ādas kopšanas rutīnas izvēle kļūst būtiska, lai saglabātu skaidru ādu.
  • Nozīmīga loma ir arī dzīvesveida izvēlei. Diēta, kurā ir daudz pārstrādātu pārtikas produktu, piena produktu un cukura, var veicināt iekaisumu, izraisot pūtītes uzliesmojumus. Dehidratācija, fizisko aktivitāšu trūkums un cieša, neelpojoša apģērba valkāšana var arī pasliktināt ķermeņa pinnes.
Lai gan daudzas bezrecepšu procedūras koncentrējas uz pūtīšu izžūšanu, tās bieži var būt pārāk skarbas novecojošai ādai. Dabiskas pieejas, tostarp maiga ādas kopšana, uztura uzlabojumi un dabiski piņņu ārstēšanas papildinājumi, piedāvā drošākus un efektīvākus risinājumus. Šie papildinājumi atbalsta hormonālo līdzsvaru, mazina iekaisumu un veicina ādas dzīšanu no iekšpuses, padarot tos par labāko izvēli, lai novērstu un ārstētu ķermeņa pinnes pēc 40 gadiem.

Ķermeņa pinnes cēloņi pieaugušajiem

Kādi ir galvenie ķermeņa pinnes cēloņi pieaugušajiem? Ķermeņa pinnes pieaugušajiem galvenokārt izraisa noteiktas ādas slimības, kas var saasināties cilvēka pieaugušā dzīves laikā. Ir svarīgi, lai jūsu ķermeņa āda būtu tīra, lai novērstu pūtītes izlaušanos, jo viss ķermenis ir pakļauts tam.

Kā sievietei jums jāapzinās fakts, ka dažas hormonālas izmaiņas, kas var rasties grūtniecības un / vai zīdīšanas laikā, var izraisīt izlaušanos.

Hormonālas izmaiņas

Hormonālās izmaiņas , kas rodas, ieejot 20. gadu vidū, kas parasti ir pubertātes beigās, ir pūtītes izlaušanās cēlonis gandrīz visiem cilvēkiem, kuri to attīsta šajā vecumā. Hormonālas izmaiņas pieaugušajiem var ietvert hormonu līmeņa svārstības citu medicīnisku stāvokļu dēļ, piemēram, hipotireozes, policistisko olnīcu sindroma, diabēta un testosterona līmeņa izmaiņu dēļ.

Šīs izmaiņas ietver arī pirmsmenstruālo sindromu (PMS), kas sievietēm parasti rodas katru mēnesi, un tās parasti izraisa progesterona un estrogēna daudzuma svārstības sievietes ķermenī. Hormonālās izmaiņas, kas mēdz rasties grūtniecības laikā, var būt arī galvenais iemesls pūtītes izlaušanās dažām sievietēm, kurām tas attīstās šajā posmā.

Stresa

Pieaugot stresam, hormoni organismā mēdz palielināties, kas savukārt noved pie tā, ka organismā rodas vairāk sebuma, un ādas poras mēdz aizsprostoties.

Tas ir viens no galvenajiem ķermeņa pinnes cēloņiem pieaugušajiem, jo tas ietekmē ķermeņa eļļas dziedzerus, kas ir atbildīgi par eļļas un baktēriju izvadīšanu no ādas. Pārmērīga eļļa un netīrumi izraisa pūtītes izlaušanos, kas var notikt pārmērīga stresa daudzuma dēļ.

Slikts uzturs

Uztura faktori , kas var izraisīt pieaugušo pinnes, ietver neveselīgas pārtikas ēšanu, kas ir bagāta ar cukuru, un taukaina, taukaina pārtika ir lielisks pūtītes veicinātājs. Jāizvairās arī no tādu pārtikas produktu ēšanas, kas ir bagāti ar taukskābēm, lai novērstu izlaušanos.

Tas ir tāpēc, ka taukskābju līmenis organismā palielinās, palielinoties taukainu pārtikas produktu patēriņam, kas palielina ķermeņa pinnes risku.

Taukskābes var izraisīt hormonālo nelīdzsvarotību , palielinot estrogēna un testosterona līmeni organismā, kas ir viens no iemesliem pūtītes izlaušanās pieaugušajiem.

Skarba ādas attīrīšana

Ļoti skarba ādas attīrīšanas procedūra, kas ietver biežu ziepju mazgāšanu, var pasliktināt ādas stāvokli, un tas var izraisīt izlaušanos dažiem indivīdiem. Ir svarīgi atcerēties, ka nav nepieciešams visu laiku pilnībā mazgāt ķermeni.

Izmantojiet mitrinošas ziepes, nevis skarbu tīrīšanu, lai novērstu pinnes. Tāpat izvairieties no pārāk biežas dušas, drīzāk lietojiet tās katru otro dienu, jo tiek konstatēts, ka tā ir viena no labākajām praksēm, lai kontrolētu ķermeņa pūtītes izlaušanos.

Dzīvesveida un higiēnas faktori

Stingrs apģērbs, pārmērīga svīšana un nepareiza higiēna veicina ķermeņa pinnes. Elpojošu audumu valkāšana, duša pēc treniņiem un tīru dvieļu lietošana var palīdzēt samazināt izlaušanos.

Ar vecumu āda kļūst plānāka un vairāk pakļauta kairinājumam. Skarbas ziepes, spēcīgi eksfolianti un smagi losjoni ar komedogēnām sastāvdaļām var izraisīt izlaušanos. Maigu, nekairinošu ādas kopšanas līdzekļu izvēle ir būtiska, lai novērstu pūtītes.

Ķermeņa pinnes simptomi pieaugušajiem

Ķermeņa pinnes var parādīties jebkurā ķermeņa vietā, bet visbiežāk to redz uz krūtīm, muguras, pleciem un sēžamvietas. Ķermeņa pinnes simptomi ir līdzīgi sejas pinnes simptomiem, taču tie var būt smagāki.

Ķermeņa pinnes var izraisīt lielus, sarkanus un sāpīgus izciļņus, pūtītes, melngalvjus un baltgalvjus. Ķermeņa pinnes var izraisīt arī rētas.
Symptoms of body acne
Ķermeņa pinnes simptomi
Simptomu atpazīšana var palīdzēt noteikt labāko pieeju ārstēšanai un profilaksei.

  • sarkani vai iekaisuši izciļņi. Viens no visbiežāk sastopamajiem ķermeņa pūtītes simptomiem ir sarkani, pietūkuši izciļņi, kas attīstās uz muguras, krūtīm, pleciem un sēžamvietas. Šie izciļņi var būt maigi uz tausti un var pasliktināties ar berzi no apģērba vai svīšanas.
  • Baltgalvji un Melngalvji. Baltgalvji veidojas, kad poras aizsērē ar eļļu un atmirušajām ādas šūnām, radot mazus, baltus vai miesas krāsas izciļņus. Melngalvji rodas, kad aizsērējusī pora paliek atvērta, ļaujot oksidācijai padarīt virsmu tumšu. Šie pinnes veidi nav iekaisīgi, bet, ja netiek pareizi ārstēti, tie var izraisīt lielākus izlaušanos.
  • Sāpīgas cistas un mezgliņi. Smagas ķermeņa pinnes var izraisīt dziļas, sāpīgas cistas vai mezgliņus. Šie bojājumi veidojas zem ādas un ne vienmēr nonāk pie galvas. Tie bieži ir saistīti ar hormonālo nelīdzsvarotību, un to sadzīšana var ilgt vairākas nedēļas, dažreiz atstājot rētas.
  • nieze un kairinājums. Ķermeņa pinnes var izraisīt niezi un diskomfortu, īpaši, ja āda ir sausa vai kairināta ar skarbiem ādas kopšanas līdzekļiem. Kasīšanās vai pacelšana vietās, kur ir nosliece uz pūtītēm, var pasliktināt iekaisumu un izraisīt infekcijas.
  • tumši plankumi un rētas. Pēc pūtītes sadzīšanas tās var atstāt tumšus plankumus (pēc iekaisuma hiperpigmentācijas) vai pastāvīgas rētas. Vecāka āda ir vairāk pakļauta lēnai dzīšanai, tāpēc profilakse un agrīna ārstēšana ir būtiska.

Kā atbrīvoties no pūtītēm uz ķermeņa pēc 40?

Kā atbrīvoties no pinnes uz ķermeņa? Daudzi avoti ierosina izārstēt pinnes ar salicilskābi. Ir arī īpaši krēmi, kurus pārdod aptiekās un kurus varat arī izmēģināt. Vēl viena labi pazīstama sastāvdaļa, ko bieži lieto pūtītes ārstēšanas medikamentos, ir benzoilperoksīds, ko var izmantot, lai noslaucītu bojāto ādu.

Bieži vien labi rezultāti tiek sasniegti, pūtīšu tīrīšanai uzklājot benzoilperoksīdu vai salicilskābi un pēc tam smērējot ar krēmiem, kas satur alfa skābes - šie krēmi palīdz noslaucīt atmirušās ādas šūnas, kas novērš ādas izžūšanu). Diemžēl šīs ķīmiskās vielas bieži rada bīstamas blakusparādības: kairinājumus un izsitumus.

Pūtītes ārstēšanas zāles satur sastāvdaļas, kas bloķē eļļas dziedzerus un novērš tauku veidošanos. Turklāt ir zināms, ka daži medikamenti arī novērš baktērijas no porām un tādējādi palīdz atveseļošanās procesā.
Piemēram, retinoīdi (A vitamīna atvasinājumi) palīdz novērst ādas infekcijas. Tie arī kontrolē keratīna aktivitāti, kas padara ādas ārējo slāni mīkstāku un tādējādi atvieglo lobīšanos. Tomēr negaidiet ātrus rezultātus, jo piņņu ārstēšanas procedūra ietver mēnešiem ilgu ārstēšanu un aprūpi.

Pūtītes zāļu blakusparādības

Ir vairākas blakusparādības, kas saistītas ar pūtītes zālēm. Šīs blakusparādības var būt no vieglām līdz smagām, un tās var būt pat dzīvībai bīstamas. Dažas no visbiežāk sastopamajām pūtītes zāļu blakusparādībām ir sāpes vēderā, caureja, slikta dūša, vemšana un galvassāpes.

Dažas no smagākām pūtītes zāļu blakusparādībām ir aknu bojājumi, nieru bojājumi un paaugstināts vēža attīstības risks.
Pirms jebkādu pūtītes zāļu lietošanas uzsākšanas ir svarīgi runāt ar veselības aprūpes speciālistu un apzināties riskus, kas saistīti ar šīm zālēm.

Kosmētiskās procedūras

Vēl viena ķermeņa pinnes ārstēšanas iespēja ir kosmētiskās procedūras. Tie ietver ķīmisko pīlingu, lāzera apstrādi un mikrodermabrāziju. Ķīmiskais pīlings tiek veikts, lai mazinātu ķermeņa pinnes parādīšanos uz ādas, izmantojot skābes šķīdumus. Ķīmiskais pīlings ir populārākais kosmētisko procedūru veids. Ar to dažu procedūru laikā jūs varat sasniegt skaidrāku ādu.

Chemical peeling
Ķīmiskais pīlings
Citi kosmētisko procedūru veidi ietver ādas atjaunošanu, lāzerterapiju un mikrodermabrāziju. Lāzera procedūra samazina arī ķermeņa pinnes. Tas arī liek ādai izskatīties taisnīgākai. Procedūras laikā ādas virsējie slāņi tiks noņemti caur ādas mērķa vietām. Lāzera procedūra arī izlīdzina raupjo un rupjo ādu, lai novērstu tās izskatu.

Mikrodermabrāzija ir vēl viena metode ādas uzlabošanai, nolobot atmirušās šūnas, kas uzlabo asinsriti un novērš ķermeņa pinnes.

Dabas pinnes ārstēšana pieaugušajiem

Ir dabiskas pūtītes ārstēšanas zāles , lai izārstētu pūtītes uz ķermeņa. Šie produkti ir tablešu veidā, kas ārstē pūtītes no iekšpuses, un krēmi, kas attīra ādu no ārpuses. Šie piņņu ārstēšanas medikamenti ir absolūti droši, taču bieži palīdz lēnāk nekā recepšu medikamenti.

Natural Acne Treatment
Dabiska pūtītes ārstēšana
Piemēram, slimnieks var pamanīt pirmo uzlabojumu pēc pirmās benzoilperoksīda lietošanas, un var paiet dažas dienas, līdz palīdz dabīgais pūtītes produkts. Tomēr daudzi ķermeņa pinnes slimnieki dod priekšroku dabīgām pūtītes ārstēšanas zālēm, jo tās ārstē pūtītes uz ķermeņa bez blakusparādībām.

Ir arī īpašas ķermeņa mazgāšanas ierīces, kas paredzētas pūtītes ārstēšanai. Mērcēšana karstā vannā var būt noderīga, it īpaši, ja izmantojat iepriekš minētos mazgāšanas līdzekļus.
Ķermeņa pinnes ārstēšana ar dabīgām zālēm var ilgt vairākas nedēļas, lai redzētu rezultātus. Tos var lietot lokāli un uzņemt iekšķīgi, lai iegūtu ātrākus rezultātus. Dabisko pūtītes medikamentu priekšrocības ir tādas, ka tie nerada tādas blakusparādības kā pūtītes rētas vai ādas apsārtums. Ir ļoti grūti saskarties ar blakusparādībām dabīgiem piņņu ārstēšanas medikamentiem, jo lietošanas rezultāti ir lēnāki, bet pastāvīgi.

Dabiskās piņņu ārstēšanas metodes var būt arī lētākas nekā recepšu zāles. Jūs varat iegādāties dabiskas pūtītes ārstēšanas zāles daudzās vietās, lai ārstētu pinnes uz ķermeņa. Tomēr ir prātīgi atrast pazīstamu vietni, lai izvairītos no viltotu produktu iegādes.

Ādas kopšanas loma ķermeņa pinnes novēršanā

Pareiza ādas kopšanas rutīna ir būtiska, lai novērstu un pārvaldītu ķermeņa pinnes, īpaši pēc 40 gadiem. Ādai novecojot, tā kļūst jutīgāka, un tai nepieciešama līdzsvarota pieeja, kas attīra, mitrina un aizsargā, neradot kairinājumu.

  • Maiga tīrīšana. Ķermeņa mazgāšana ar vieglu, nekomedogēnu tīrīšanas līdzekli palīdz noņemt lieko eļļu, netīrumus un sviedrus, neiztīrot ādas dabisko mitrumu. Skarbās ziepes un spēcīgie mazgāšanas līdzekļi var izjaukt ādas barjeru, izraisot sausumu un palielinātu eļļas ražošanu, kas var pasliktināt pūtītes. Vislabāk ir izmantot remdenu ūdeni un izvairīties no agresīvas beršanas, jo berze var iekaist ādu.
  • Regulāra, bet maiga lobīšanās. Pīlings noņem atmirušās ādas šūnas, kas aizsprosto poras un izraisa izlaušanos. Tomēr pārmērīga lobīšanās var kairināt ādu, izraisot apsārtumu un sausumu. Viegla eksfolianta lietošana vienu vai divas reizes nedēļā palīdz saglabāt poras skaidras, vienlaikus saglabājot ādas līdzsvaru. Izvēlieties dabiskus eksfoliantus, nevis skarbus skrubjus, lai novērstu turpmākus bojājumus.
  • Pareiza mitrinātāja izvēle. Mitrināšanai ir izšķiroša nozīme pat ādai ar noslieci uz pūtītēm. Viegls, eļļu nesaturošs un nekomedogēns mitrinātājs palīdz uzturēt mitrināšanu, neaizsprostojot poras. Sausa āda var izraisīt lielāku eļļas ražošanu, izraisot pūtītes uzliesmojumus. Meklējiet nomierinošas sastāvdaļas, kas nomierina iekaisumu un atbalsta ādas dzīšanu.
  • Izvairīšanās no poru aizsērēšanas sastāvdaļām. Daži ādas kopšanas līdzekļi satur smagās eļļas, smaržvielas un citus kairinātājus, kas var bloķēt poras un izraisīt izlaušanos. Produktu etiķešu lasīšana un pūtītēm drošu formulu izvēle var palīdzēt novērst ādas reakcijas.
  • Dabas bagātinātāji ādas veselībai. Lai gan ārējā ādas kopšana ir svarīga, dabiskie piņņu ārstēšanas papildinājumi darbojas no iekšpuses, lai līdzsvarotu hormonus, mazinātu iekaisumu un veicinātu skaidru ādu. Pareizas ādas kopšanas rutīnas apvienošana ar iekšējo atbalstu dod ilgtermiņa rezultātus.

Labākie dabas aizsardzības līdzekļi ķermeņa pinnes ārstēšanai

Dabas aizsardzības līdzekļi var palīdzēt ārstēt ķermeņa pinnes, samazinot iekaisumu, līdzsvarojot eļļas ražošanu un veicinot ādas dzīšanu. Atšķirībā no skarbām ķīmiskām procedūrām, dabiskie risinājumi ir saudzīgāki ādai un atbalsta ādas veselību ilgtermiņā.

Tējas koka eļļa

Tējas koka eļļai piemīt antibakteriālas un pretiekaisuma īpašības, kas palīdz samazināt pūtītes izraisošās baktērijas. Atšķaidot dažus pilienus ar nesējeļļu un uzklājot to uz skartajām vietām, var palīdzēt notīrīt izlaušanos, neizžūstot ādu.

Alveja

Alveja nomierina kairinājumu un veicina dzīšanu. Tas mitrina ādu, vienlaikus samazinot apsārtumu un pietūkumu. Svaigas alvejas želejas uzklāšana tieši uz vietām, kurās ir nosliece uz pūtītēm, var paātrināt atveseļošanos un novērst turpmākus izlaušanos.

Ābolu sidra etiķis

Ābolu sidra etiķis satur etiķskābi, kas palīdz nogalināt baktērijas un līdzsvarot ādas pH. Sajaucot to ar ūdeni un uzklājot to kā toneri, var samazināt lieko eļļu un novērst aizsprostotas poras. Tomēr, lai izvairītos no kairinājuma, tas jālieto mērenā veidā.

Auzu pārslu vannas

Auzu pārslām piemīt pretiekaisuma īpašības, kas nomierina kairinātu ādu. Auzu pārslu vannas uzņemšana var samazināt apsārtumu, nomierināt niezi un palīdzēt notīrīt pūtītes uzliesmojumus, īpaši jutīgai ādai.

Zaļās tējas ekstrakts

Zaļā tēja ir bagāta ar antioksidantiem, kas cīnās ar iekaisumu un baktērijām. Zaļās tējas ekstrakta lietošana vai atdzesēta zaļās tējas maisiņa izmantošana kā komprese var palīdzēt samazināt pietūkumu un veicināt skaidrāku ādu.

Kā darbojas dabiskie pūtītes ārstēšanas papildinājumi

Dabiskie piņņu ārstēšanas papildinājumi palīdz notīrīt ķermeņa pinnes, novēršot iekšējos faktorus, piemēram, hormonālo nelīdzsvarotību, iekaisumu un ādas šūnu atjaunošanos. Atšķirībā no lokālām procedūrām, kas vērstas tikai uz virsmas simptomiem, šie papildinājumi darbojas no iekšpuses, lai veicinātu ilgtermiņa ādas veselību.

  • Līdzsvarojošie hormoni. Hormonālās svārstības veicina pārmērīgu naftas ražošanu, izraisot aizsprostotas poras un izlaušanos. Dabiskie uztura bagātinātāji satur sastāvdaļas, kas palīdz regulēt hormonus, samazinot pūtītes uzliesmojumu iespējamību. Tas ir īpaši svarīgi pēc 40 gadiem, jo hormonālās izmaiņas var padarīt ādu vairāk pakļautu pūtītēm.
  • Iekaisuma mazināšana. Hronisks iekaisums var pasliktināt pūtītes un palēnināt dzīšanu. Dabiskie pretiekaisuma savienojumi palīdz nomierināt ādu, samazinot apsārtumu, pietūkumu un kairinājumu. Tas noved pie mazākas izlaušanās un ātrākas atveseļošanās no esošajām pūtītēm.
  • Atbalsts detoksikācijai. Toksīni organismā var veicināt aizsērējušas poras un noturīgas pūtītes. Daži papildinājumi atbalsta ķermeņa dabiskos detoksikācijas procesus, palīdzot noņemt piemaisījumus, kas var izraisīt izlaušanos. Tīra sistēma nodrošina skaidrāku ādu.
  • Ādas barjeras stiprināšana. Veselīga ādas barjera aizsargā pret baktērijām, kairinātājiem un kaitējumu videi. Dabiskie uztura bagātinātāji nodrošina būtiskas uzturvielas, kas atbalsta ādas atjaunošanos, mitrināšanu un izturību, padarot to izturīgāku pret pūtītes izraisošiem faktoriem.
  • Naftas ieguves kontrole. Eļļas pārpalikums ir viens no galvenajiem ķermeņa pinnes cēloņiem. Dažas dabīgas sastāvdaļas palīdz regulēt sebuma veidošanos, nodrošinot, ka āda paliek mitrināta, nekļūstot pārāk taukaina. Tas novērš aizsprostotas poras un samazina jaunu pūtīšu veidošanos.
Apvienojot dabiskos piņņu ārstēšanas papildinājumus ar pareizu ādas kopšanas rutīnu un veselīga dzīvesveida izvēli, jūs varat sasniegt ilgtermiņa pūtītes kontroli un saglabāt skaidru ādu pēc 40 gadiem.

Kā novērst pinnes uz ķermeņa pēc 40?

Ir dažas lietas, kuras jums nevajadzētu darīt ar pūtītēm uz ķermeņa. Pirmkārt, jebkurā gadījumā jūs nedrīkstat skrubēt, pop to vai noņemt līdzīgā veidā. Vienīgais, kas jums jādara, ir mazgāt pūtītes un ārstēt to ar krēmu vai citu preparātu. Pūtīšu beršana, uzpūšanās vai skrāpēšana var radīt vēl lielākas problēmas ar ādu. Jums arī nevajadzētu valkāt pārāk biezas un raupjas drēbes; atcerieties, ka jebkura berze pret ķermeņa pinnēm to kairinās.

Bet, tāpat kā jebkuras citas slimības gadījumā, visefektīvākais veids nav uzzināt, kā atbrīvoties no pinnes uz ķermeņa. Visefektīvākais veids ir novērst pinnes. Tāpēc jums vajadzētu būt uzmanīgiem, izvēloties apģērbu treniņiem, regulāri dušā un / vai vannā, pievērsiet uzmanību diētai, it īpaši, ja jums ir kāda paaugstināta jutība, labi, rūpēties par savu veselību un risks saslimt ar pinnēm, kā arī citas problēmas ar ādu ievērojami samazināsies.

Uzturiet konsekventu ādas kopšanas rutīnu

Regulāra ādas kopšanas rutīna ir būtiska, lai saglabātu ādu tīru, līdzsvarotu un veselīgu. Izmantojiet maigus tīrīšanas līdzekļus, eksfoliantus un mitrinātājus, kas pielāgoti jūsu ādas tipam. Izvairieties no skarbām ķīmiskām vielām, kas var noņemt ādu no tās dabīgajām eļļām un izraisīt sausumu vai kairinājumu. Konsistence ir galvenais attīrošais un mitrinošais katru dienu, palīdz novērst pūtītes izraisošo faktoru veidošanos uz ādas.

Izmantojiet nekomedogēnus produktus

Izvēlieties nekomedogēnus ādas kopšanas un ķermeņa produktus, kas ir īpaši izstrādāti, lai novērstu aizsprostotas poras. Izvēlieties mitrinātājus bez eļļas, sauļošanās līdzekļus un ķermeņa losjonus, kas neveicinās pūtītes attīstību. Esiet uzmanīgs pret savu produktu sastāvdaļām un meklējiet tās, kas atbilst ādai ar noslieci uz pūtītēm.

Praktizējiet pareizu higiēnu

Tīrībai ir liela nozīme ķermeņa pinnes novēršanā. Duša tūlīt pēc treniņiem, lai noņemtu sviedrus, baktērijas un eļļas, kas varētu aizsprostot poras. Regulāri nomainiet palagus un dvieļus, lai novērstu baktēriju uzkrāšanos. Vienmēr mazgājiet drēbes, kas izgatavotas no sintētiskiem materiāliem, kas aiztur sviedrus, jo tie var kairināt ādu un izraisīt izlaušanos.

Palieciet hidratēts

Dzerot daudz ūdens, palīdz izskalot toksīnus un uztur ādu mitrinātu. Dehidrēta āda var izraisīt eļļas pārprodukciju, izraisot aizsprostotas poras un pinnes. Centieties katru dienu uzņemt vismaz 8 glāzes ūdens, lai atbalstītu ādas veselību un vispārējo labsajūtu.

Iekļaujiet dabiskos uztura bagātinātājus

Regulāri lietojot dabiskus piņņu ārstēšanas papildinājumus , var atbalstīt ādas veselību no iekšpuses, novēršot hormonālo nelīdzsvarotību, samazinot iekaisumu un veicinot vispārēju ādas skaidrību.

Saglabājot šos ieradumus, jūs varat ievērojami samazināt nākotnes izlaušanās iespējamību un ilgtermiņā baudīt skaidru, veselīgu ādu.

Atrodiet labākos pūtītes ārstēšanas medikamentus 


comments powered by Disqus